Home / Lajme / Maqedoni / Nuk dihet çka është, por mbërrin shpejtësinë deri në 200 km/h

Nuk dihet çka është, por mbërrin shpejtësinë deri në 200 km/h

23 qershor-Nuk është as autoveturë, por as motocikletë, por një koncept bizar i konstrukturar nga një 17 vjeçar, Markus Sella. Talenti zviceran kishte prerë përgjysmë modelin e makinës Renault Clio dhe kishte bërë kombinimin me pjesën e përparme dhe pasme të motocikletës, ndërsa rezultati i këtij mjeti shihet në fotografi.

Policia zvicerane ka hasur në një mjet vozitës të veçantë në rrugë, i cili ishte regjistruar në radarë me shpejtësinë prej 112 kilometra në orë.

Nuk është as autoveturë, por as motocikletë, por një koncept bizar i konstrukturar nga një 17 vjeçar, Markus Sella. Talenti zviceran kishte prerë përgjysmë modelin e makinës Renault Clio dhe kishte bërë kombinimin me pjesën e përparme dhe pasme të motocikletës, ndërsa rezultati i këtij mjeti shihet në fotografi.

Policia zvicerane ka ndaluar të riun për shkak të shpejtësisë, dhe i kanë shqiptuar dënimin. “Ai mjet nuk kishte kaluar kontrollin teknik, nuk ishte siguruar dhe nuk kishte paguar tatimin. Andaj jemi të habitur se për çfarë shpikje bëhet fjalë”, theksoi një polic zviceran, duke komentuar mjetin vozitës të mekanikut të talentuar zviceran.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *