Home / Lajme / Rajon / Numërimi në KQZ, Basha 91 vota para Ramës

Numërimi në KQZ, Basha 91 vota para Ramës

19 qershor-jatë numërimit të votave të kontestuara nuk kanë munguar kontestimet dhe debatet mes përfaqësuesve të PS dhe kreut të KQZ-së, Arben Ristani, për procedurën. Përfaqësuesit e PS-së kanë kundërshtuar gjendjen e kodeve të sigurisë në disa prej kutive të hapura në njësinë numër dy.

Numërimi i votave të hedhura në kutitë gabuara në njësinë bashkiake numër dy në Tiranë ka thelluar edhe më tepër avantazhin e kandidatit të mazhorancës, Lulzim Basha. Sipas të dhënave nga numërimi i votave deri në orën 12:00, Basha është 91 vota para kandidatit të opozitës, Edi Rama. Gjatë numërimit të votave të kontestuara nuk kanë munguar kontestimet dhe debatet mes përfaqësuesve të PS dhe kreut të KQZ-së, Arben Ristani, për procedurën. Përfaqësuesit e PS-së kanë kundërshtuar gjendjen e kodeve të sigurisë në disa prej kutive të hapura në njësinë numër dy.

Ndërkohë që nga numërimi i djeshëm, i votave të kutitë e njësisë bashkiake numër 1, Luzlim Basha ruajti avantazhin prej 83 votash. (noa)

Gjithashtu lexo

“Balena Blu” shënon një tjetër viktimë, adoleshenti vret veten me qese plastike

Loja “Balena Blu” vazhdon që t’i marrë jetën adoleshentëve. Një 14 vjeçar indian dyshohet se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *