Home / Sport / Riaktivizohet KF Bashkimi

Riaktivizohet KF Bashkimi

Futbolli kthehet në Kumanovë

Klubi i Futbollit Bashkimi i shuar në vitin 2008, nga e ejntja edhe zyrtarisht do të riaktiviohet. Ky është lajmi i madh për futbollin kumanovar, pasi aktivistë të skuadrës kanë vendosur që të rrikthejnë në skenë krenarinë e futbollit në Kumanovë, Bashkimin. Të ejnten në orën 16:30, në stadiumin e më hershëm të Bashkimit, që më vonë u ble nga Milano, do të ketë program të pasur kulturor, ndërsa përmes këtij manifestimi të madh do të shënohet rrikthimi i Bashkimit. Kjo skuadër pas problemeve të shumta finansiare në vitin 2008 pushoi së funksionuari, kur ishte pjesë e Ligës së Parë, ndërsa paraprakisht në vitin 2005 kishte fituar Kupën e Maqedonisë dhe luajti në kualifikimet e Kupës së UEFA-së.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *