Home / Sport / Shqiperia me version B ne Argjentine

Shqiperia me version B ne Argjentine

Pjesa me e madhe e titullareve te kombetares shqiptare nuk do te jene te pranishem ne kete ndeshje.

Trajneri i Kombetares se Shqiperise, Kuzhe, do te kete shume emra te rinj ne dispozicion per ndeshjen miqesore te 20 qershorit e cila do te zhvillohet ne kryeqytetin argjentinas Buones Aires.

Ky takim mbahet ne prag te fillimit te Kampionatit te Amerikes Latine cka do te thote nje rendesi e madhe per skuadren e Argjentines e cila eshte dhe organizatorja e kesaj veprimtarie te rendesishme futbollistke.

Disa nga titullaret e e skuadres sone perfaqesusese nuk do te jene te pranishem ne kete ndeshje pasi kane detyrime te rendesishme prane klubeve ku jane te kontraktuar. Keshtu qe Kuzhe do te ndertoje taktiken e skuadres kuqezi me emra te rinj por te njohur ne futbollin tone, si edhe lojtare te Kombetares U 21.

Lista e futbollisteve
1. Arjan Beqaj
2. Isli Hidi
3. Andi Lila
4. Renato Arapi
5. Ditmar Bici
6. Endri Vrapi
7. Ervin Bulku
8. Emiliano Vila
9. Gjergji Muzaka
10. Gilman Lika
11. Elis Bakaj
12. Jahmir Hyka
13. Armando Vajushi
14. Tefik Osmani
15. Franc Veliu
16. Igli Allmuça
17. Agonit Sallaj
18. Edmond Kapllani

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *