Home / Lajme / Maqedoni / Uroj të jenë zgjedhje demokratike

Uroj të jenë zgjedhje demokratike

5 qershor-Sot pata nderin të realizojë të drejtën time qytetare, të votojë. Uroj që këtë zgjedhje të jenë zgjedhje të lira, fer dhe demokratike dhe uroj që Maqedonia përfundimisht të rikthen normalitetin në procesin zgjedhor”, theksoi Osmani

I shoqëruar nga bashkëshortja, në ora 12 në qendrën e votimit në mjediset e Shkollës fillore të fshatit Çajlë, votën e tij e ka hedhur në kuti edhe lideri i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK), Rufi Osmani. Pas votimit, ai ka përçuar mesazhin për zgjedhje të rregullta demokratike. “Sot pata nderin të realizojë të drejtën time qytetare, të votojë. Uroj që këtë zgjedhje të jenë zgjedhje të lira, fer dhe demokratike dhe uroj që Maqedonia përfundimisht të rikthen normalitetin në procesin zgjedhor”, theksoi Osmani.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *