Home / Sport / Barcelona fituese e ‘Audi Cup’

Barcelona fituese e ‘Audi Cup’

Me një dygolësh të mesfushorit 20-vjeçar Thiago Alcantara, Barcelona ka mundur me rezultatin 2-0 Bayern Munchen në finalen e Audi Cup.

Në këtë përballje gjigandësh vihej re mungesa e yjeve si Robben dhe Ribery për gjermanët dhe Messi e Xavi për spanjollët.

Në finalen për vendin e tretë, Milan kalon dy herë në avantazh dhe në të dyja rastet barazohet nga brazilianët e Porto Alegre dhe mundet më pas me 11-metërsha 2-0.

Golat për kuqezinjtë shënohen nga Ibrahimovic dhe Pato, ndërsa për brazilianët nga Damiao dhe D’Alessandro.

Nga pika e bardhë e penalltive gabojnë të gjithë futbollistët kuqezinj: Valoti, Cassano, Pato dhe Oddo.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *