Home / Sport / Cana: Lazio sfidë e rëndësishme për mua

Cana: Lazio sfidë e rëndësishme për mua

“Unë jam i lumtur dhe pres një sfidë e re për te Lazio. Prania në një ekip të ri është gjithmonë e bukur. Sezonin e kaluar kam patur një ecuri të mirë, unë shpresoj të shkoj edhe më të mirë në sezonin e ri. Babai im u takua me kompaninë dhe menaxherin tim Biancocelesti dhe së bashku kishim idenë për të shkuar në Lazio”, ka theksuar Cana.

Futbollisti i kombëtare, Lorik Cana menjëherë pas aterimit në Aeroportin “Leonardo Da Vinci” në Roma ka qenë në shënjestër të medieve italiane.

“Unë jam i lumtur dhe pres një sfidë e re për te Lazio. Prania në një ekip të ri është gjithmonë e bukur. Sezonin e kaluar kam patur një ecuri të mirë, unë shpresoj të shkoj edhe më të mirë në sezonin e ri. Babai im u takua me kompaninë dhe menaxherin tim Biancocelesti dhe së bashku kishim idenë për të shkuar në Lazio”, ka theksuar Cana.

Sipas tij, Lazio është një ekip shumë i mirë dhe ka përkrahje të madhe. “Ne do të luajmë sezonin e ardhshëm në Europa League, por kjo për mua paraqet edhe një emocion pasi që veshi një pulovër të ri. Unë do të jem më afër vendit tim, Shqipërisë, si dhe familjes sime”, theksoi futbollisti shqiptar.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *