Home / Lajme / Maqedoni / Ekskluzive.Koncert në Sllatinë

Ekskluzive.Koncert në Sllatinë

7 korrik-Nga këshilli organizativ bëjnë të ditur se koncerti mëton të jetë tradicional dhe i përvitshëm për nder të ardhjes së mërgimtarëve në vendlindje.

Nesër në fshatin Sllatinë të Tetovës, me rastin e ardhjes së mërgimtarëve do të organizohet një koncert me emra të njohur të muzikës nga rajoni i Pollogut.

Nga këshilli organizativ bëjnë të ditur se koncerti mëton të jetë tradicional dhe i përvitshëm për nder të ardhjes së mërgimtarëve në vendlindje.

Poashtu parashikohet që në të ardhmen krahas koncertit të mbahen edhe aktivitete tjera festive dhe organizime të shumta siç janë turnetë në futboll të vogël dhe lojra tjera.

Koncerti i nesërm pritet të fillojë në orën 15.00 në fshatin Sllatinë, komuna e Tearcës, tek shkolla fillore Eqrem Qabej.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *