Home / Lajme / Maqedoni / Ekskluzive.Nesër përkujtohen dëshmorët në Neproshten

Ekskluzive.Nesër përkujtohen dëshmorët në Neproshten

7 korrik-Nga këshilli organizativ, që është shoqata rinore për kulturë, sport dhe ekologji “8 korriku”, bëjnë të ditur se në këtë manifetsim pritet të marrin pjesë mysafirë të shumtë.

Nesër me fillim në orën 20.00, në fshatin Neproshten të komunës së Tearcës, do të mbahetmanifestim përkujtimor me rastin e dhjetëvjetorit të rënies heroike të dëshmorëve Bedri Alimi dhe Rahmetulla Ameti.

Nga këshilli organizativ, që është shoqata rinore për kulturë, sport dhe ekologji 8 korriku, bëjnë të ditur se në këtë manifetsim pritet të marrin pjesë mysafirë të shumtë, ish ushtarë, veteranë të luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues nga jeta publike, kulturore dhe shoqërore si dhe artist të estradës shqiptare nga Kosova dhe Shqipëria.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *