Home / Sport / INFORMIM PËR PUBLIKUN

INFORMIM PËR PUBLIKUN

Kryesia e KF Shkëndija ka dalë me komunikatë zyrtare, përmes të cilës njofton opinionin për vendimin e marë në mbledhjen e mbajtur në Beograd.

INFORMIM PËR PUBLIKUN

Në prag të ndeshjes së xhiros së dytë kualifikuese të ligës së kampionëve ndërmjet KF Partizanit-Beograd dhe KF Shkendija Tetovë Me qëllim të Vlersimt të përbashkët të rezikut me inicim të UEFA-së në Beograd më 07 korrik 2011 u mbajtë një takim i përbashkët ku ishin prezent përfaqësues të Federatave të Fudbollit të Maqedonisë, Sërbis dhe UEFA-së, ministries së punëve të brendshme të Maqedonis si dhe asaj të Sërbis, si dhe përfaqsues të klubeve.
Vlersim i përbashkët ishtë që për të zvogluar rezikun, e patjetërsueshme është që të dy ndeshjet të luhen pa prani të publikut misafir.
Kjo masë do të zbatohet ashtu që publiku i KF Shkendis nuk do të marë pjesë në ndeshjen në Beograd, si dhe publiku i KF Partizanit nuk do të marë pjesë ne ndeshjen kthyese në Shkup.
Në të dy stadiumet vendet e rezervuara për publikun misafir do të ngelin të shprazura.
Do tu ndalohet hyrja ne stadiume e të gjith personave që batin me vete veshje dhe rekuizita të klubit misafir.
Gjithashtu, obligohen të dy klubet që kenë kujdes që biletat të mos arin deri te publiku i klubit tjetër.
Mbledhja ka ecur ne atmosver të mir dhe konstruktive.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *