Home / Lajme / Maqedoni / Ndalohen shtetase shqiptare në një lokal të Tetovës

Ndalohen shtetase shqiptare në një lokal të Tetovës

15 korrik-Sipas policisë së rajonit të Tetovës, gjatë aksionit të zhvilluar në fshatin Zhelinë, në objektin hotelierik në pronësi të Z.S, 39 vjeç, janë gjetur dhjetë femra, të gjitha gati shtetase shqiptare, të moshave prej 26-36 vjeç, të cilët u dërguan në stacionin policor të shoqëruara nga padroni i tyre.

Disa shtetase shqiptare janë ndaluar në një lokal në Zhelinë të Tetovës, me qëndrim ilegal.

Sipas policisë së rajonit të Tetovës, gjatë aksionit të zhvilluar në fshatin Zhelinë, në objektin hotelierik në pronësi të Z.S, 39 vjeç, janë gjetur dhjetë femra, të gjitha gati shtetase shqiptare, të moshave prej 26-36 vjeç, të cilët u dërguan në stacionin policor të shoqëruara nga padroni i tyre.

Policia kumtoi se vajzat po punonin ilegalisht si kamariere dhe këngëtare në lokal, dhe se nuk ishin paraqitur pranë organeve të rendit për venqëndrimin e tyre.
Vajzat do të përballen me procedura penale, ndërsa pason edhe mundësia e deportimit të tyre në Shqipëri

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *