Home / Sport / Ronaldinho fiton duelin me Neymar

Ronaldinho fiton duelin me Neymar

Ronaldinho ka fituar duelin me talentin brazilian Neymar duke shënuar 3 gola në fitoren 5-4 të Flamengos ndaj Santosit, në javën e 12 të kampionatit brazilian.

Ronaldinho, ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Milanit, arrin kuotën e 8 golave në kampionat duke kryesuar renditjen e golashënuesve.

Neymar, sulmuesi i kërkuar me ngulm nga Real Madrid, shënoi 2 gola, por nuk arriti të ndihmojë ekipin e tij në marrjen e pikëve.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *