Home / Lajme / Maqedoni / Tetova dhe Pozharani me më shumë reshje

Tetova dhe Pozharani me më shumë reshje

3 korrik- Stabilizim i motit dhe temperatura më të nxehta paralajmërohen nga e enjtja me 34 gradë, ndërsa gjatë fundjavës priten temperatura prej 36 gradë Celsius.

Në 24 orër e fundit më shumë reshje të shiut ka pasur në Tetovë dhe Pozharan edhe atë 24 litra në një metër katror, më pas në Kodrën e Diellit dhe Mavrovë me 17 litra, në Shkup 13 dhe Kumanovë 12 litra.

Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike njoftojnë se nesër do të ketë stabilizim të motit, ndërsa të martën pasdite dhe të mërkurën Maqedonia do të ketë sërish një valë të lagësht. Stabilizim i motit dhe temperatura më të nxehta paralajmërohen nga e enjtja me 34 gradë, ndërsa gjatë fundjavës priten temperatura prej 36 gradë Celsius.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *