Home / Lajme / Maqedoni / 30 gushti ditë jo pune

30 gushti ditë jo pune

22 gusht-Ministria e Punës dhe Politikës Sociale kumtoi se në përputhje me Ligjin e festave, 30 gushti (e martë) dita e parë e Fitër Bajramit, është ditë jo pune për qytetarët e Republikës së Mqedonisë.

30 gushti dita e parë e Fitër Bajramit, është ditë jo pune për qytetarët e Republikës së Maqedonisë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale kumtoi se në përputhje me Ligjin e festave, 30 gushti (e martë) dita e parë e Fitër Bajramit, është ditë jo pune për qytetarët e Republikës së Maqedonisë.

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale përmes një kumtese ua ka uruar Fitër Bajramin besimtarëve të fesë islame.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *