Home / Lajme / Maqedoni / Bujar Osmani zëdhënës i BDI

Bujar Osmani zëdhënës i BDI

27 gusht-Kryesia qendrore e BDI-së në mbledhjen e mbrëmshme ka emëruar Bujar Osmanin për zëdhënës të partisë.

Kryesia Qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në mbledhjen e mbajtur mbrëmë ka diskutur për situatën politike në vend, prioritetet e qeverisë së re, shqyrtimin e kandidatëve për funksionet në eshalonët tjera.

Në mledhjen e Kryesisë Qendrore u analizua një mujori i punës së Qeverisë së re, me c’rast u vlerësua si pozitive miratimi i ndryshimeve dhe plotësimeve të ligjit për gjuhën, miratimi i ligjit për simbolet dhe interpretimi autentik i ligjit për amnisti të cilët ndikojnë njëkohësisht edhe besimin e ndërsjellt.

Kryesia qendrore e BDI-së në mbledhjen e mbrëmshme ka emëruar Bujar Osmanin për zëdhënës të partisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *