Home / Sport / Chivas ‘shkel’ Barcelonën

Chivas ‘shkel’ Barcelonën

Ekipi meksikan i Guadalajara Chivas në një ndeshje miqësore ka shkelur në mënyrën më të keqe skuadrën kampione të europës dhe të La Ligas spanjolle duke e mundur me rezultatin e thellë 4-1.

Edhe pse kaluan të parët në epërsi që në minutën e 4′ me anët të David Villas përsëri kjo nuk ka mundur që ti japë fitore katalanasve.

Meksikanët e Chivasit kanë arritur ta kthejnë ndeshjen në favorin e tyre me golat e mrekullueshëm të Fabian në minutat 60′ dhe 63′.

Por nuk ngopen me kaq pasi shënojnë edhe dy herë të tjera me anë të Casillas në minutën 72′ dhe Verduzco në minutën e 90′.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *