Home / Lajme / Rajon / Masakër në Kamëz,2 në spital në gjendje të rëndë,katër në pranga e dy në kërkim

Masakër në Kamëz,2 në spital në gjendje të rëndë,katër në pranga e dy në kërkim

5 gusht-Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, për motive të dobta, sot në orën 03.00 të mëngjesit, në një lokal muzike live, pranë kthesës së Kamzës në Tiranë, pasi janë konfliktuar ,kanë tentuar të vrasin me armë të ftohtë thike, duke i plagosur disa here në pjesë të ndyshme të trupit shtetasit Arjan Pjeter IMERAJ, 27 vjec dhe dhe Eduard Gjon SOKOLI 24 vjec, të cilët u dërguan menjëhere në Spitalin Ushtarak Tiranë në gjendjë të rëndë shëndetësore.

Ishin në qendër muzike dhe do “lanin hesapet” 6 të rinj …

kundër dy të tjerëve,të cilët përfunduan në spital në gjenje të rëndë

Sipas policisë,në pranga kanë rënë shtetasit Saimir Osman RASHA 21 vjec, Ervis Fisnik MANJANI, 21 vjec, Basri Sahit KURPALI, 21 vjec, Premtim Xhelal KURPALI, 19 vjec, të gjithë banues në Bathore, Tiranë,ndërsa u shpallën në kërkim Imer Sahit KURPALI dhe Vilson Qazim LUCA

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, për motive të dobta, sot në orën 03.00 të mëngjesit, në një lokal muzike live, pranë kthesës së Kamzës në Tiranë, pasi janë konfliktuar ,kanë tentuar të vrasin me armë të ftohtë thike, duke i plagosur disa here në pjesë të ndyshme të trupit shtetasit Arjan Pjeter IMERAJ, 27 vjec dhe dhe Eduard Gjon SOKOLI 24 vjec, të cilët u dërguan menjëhere në Spitalin Ushtarak Tiranë në gjendjë të rëndë shëndetësore.

Materjalet do ti kalojnë për ndjekje të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale të “Vrasjes me Dashje e mbetur në tentative e kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga neni 76-22 e 25 te Kodit Penal.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *