Home / Lajme / Botë / Pakistan: 21 militantë të vrarë

Pakistan: 21 militantë të vrarë

10 gusht-Sulmet telekomanduese ka hedhur dy raketa, duke shkatërruar vetura dhe një kompleks afër qytetit Miranshan, në Waziristanin Verior, në kufi të Afganistanit

Në një sulm Amerikan kanë humbur jetën 21 militantë që ndodhi në pjesën veriperendimore të Pakistanit.

Sulmet telekomanduese ka hedhur dy raketa, duke shkatërruar vetura dhe një kompleks afër qytetit Miranshan, në Waziristanin Verior, në kufi të Afganistanit.

Në grupin e të vdekurve janë edhe disa të huaj dhe besohet të jenë pjesë e rrjetit ‘Haqqani’.

Ky grup besohet të jetë mbrapa një numri të sulmeve kundër trupave të NATO-s në Afganistan.

Raportohet s emuajin e kaluar në sulmet telekomanduese kanë humbur jetën së paku 30 njerëz në më pak se 24 orë vetëm në një zone.

Sulmet telekomanduese janë shtuar në këto regjione që kur Presidenti Barack Obama morri postin në krye të shttein në vitin 2008. globi

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *