Home / Lajme / Maqedoni / Vidhet shkolla Ismail Qemali

Vidhet shkolla Ismail Qemali

Tetovë- Sipas tyre, vjedhja ka ndodhur mes 17 dhe 18 gushtm kur persona të panjohur kanë hyrë përmes dritareve të hapura në kati përdhesë në Shkollën fillore Ismail Qemali në fshatin Nerashtë, komuna e Tearcës, e cila për momentin është duke u renovuar dhe kanë marrë me vete katër kompjutorë.

Nga shkolla fillore Ismail Qemali, në fshati Nerashtë, janë vjedhur katër kompjutorë Hamer dhe një monitor Plazma I të njejtës markë, njofton Policia e Tetovës.

Sipas tyre, vjedhja ka ndodhur mes 17 dhe 18 gushtm kur persona të panjohur kanë hyrë përmes dritareve të hapura në kati përdhesë në Shkollën fillore Ismail Qemali në fshatin Nerashtë, komuna e Tearcës, e cila për momentin është duke u renovuar dhe kanë marrë me vete katër kompjutorë.

Sipas autoriteteve të shkollës, dëmi I shkaktuar në këtë vjedhje është rreth 72 mijë denarë. SPB-ja e Tetovës ka bërë hetime në vendngjarje dhe ka ndërmarrë aktivitete për kapjen e kryerësve të kësaj vjedhje.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *