Home / Lajme / Rajon / Vjedhje tjetër ndaj turistëve në Golem,i boshatisën çantën turistes gjermane

Vjedhje tjetër ndaj turistëve në Golem,i boshatisën çantën turistes gjermane

5 gusht-Ngjarja e dytë dhe e rëndë ka ndodhur dje në Golem,Kavajë,ku një 19-vjeçar i ka vjedhur një turisteje një sasi parash,brenda një një dyqan Internet Kafe.

Vazhdon të jetë e rëndë gjendja në vendin tonë përsa i …

përket mikpritjes së turistëve,pasi brenda dy ditëve u shënuan dy raste ku turistët janë viktimë e grabitësve dhe hajdutëve adoleshentë shqiptarë.

Ngjarja e dytë dhe e rëndë ka ndodhur dje në Golem,Kavajë,ku një 19-vjeçar i ka vjedhur një turisteje një sasi parash,brenda një një dyqan Internet Kafe.

Policia e Kavajës ka mundur të arrestojë në shtetasin Skerdi Ilir Hoxha, 19 vjec, lindur dhe banues në Lezhë, pasi dyshohet se rreth orës 21.30, duke punuar në një qëndër interneti në plazhin Golem Kavajë, i ka vjedhur 600 euro dhe 10.000 lekë një shtetaseje me shtetësi Gjermane.

U kryen veprimet proçeduriale në cilsinë e provës materialet autorit ju sekustruan euro dhe lekët e vjedhura si dhe portofoli. Neni 134 i K.P.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *