Home / Sport / Çudi!!! Pesë shqiptar në kombëtare!

Çudi!!! Pesë shqiptar në kombëtare!

Si do që të jetë, numri i shqiptarëve të ftuar në kombëtare më në fund është i kënaqshëm, megjithse ka edhe shumë të tjerë që meritojnë një gjë të tillë. Armend Alimi ëshët standard te Istra, Bajram Fetahi gjithashtu shkëlqen me Lyngbin në Danimarkë, ndërsa performansa e Mensur Kurtishit te Shkëndija është e jashtëzakonshme dhe padyshim se meriton vëmendje.

Diçka e pazakontë ka ndodhur me emrimin e Toshak-ut si seleksionues i Maqedonisë. Pas një kohe të gjatë numri i shqiptarëve të grumbulluar në kombëtare është më shumë se 1 ose 2. Në listën e parë të Xhon Toshakut, e assistuar nga Babunski u gjetën 6-të shqiptar, prej të cilëve pesë (Hasani, Demiri, Ibraimi, Fazli dhe Muharem) do të jenë në kombinim për paraqitje kundër Rusisë, ndërsa Muhamed Huseini mbetet në Maqedoni dhe do të ribashkohet me kombëtaren për sfidën e ardhshme me Andorën. Si do që të jetë, numri i shqiptarëve të ftuar në kombëtare më në fund është i kënaqshëm, megjithse ka edhe shumë të tjerë që meritojnë një gjë të tillë. Armend Alimi ëshët standard te Istra, Bajram Fetahi gjithashtu shkëlqen me Lyngbin në Danimarkë, ndërsa performansa e Mensur Kurtishit te Shkëndija është e jashtëzakonshme dhe padyshim se meriton vëmendje. Ndihmës trajneri i Maqedonisë, Ibrahim Osmani më në fund ishte i kënaqur me përfaqësimin e shqiptarëve në kombëtare, ndërsa burime tona mësojnë se ky fakt ka sjellë pakënaqësi të madhe në palën maqedonase.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *