Home / Lajme / Maqedoni / Incident ne Reçicë të madhe.

Incident ne Reçicë të madhe.

Tetove-29 shtator-Inicdenti ka ndodhur ne oret e mbremjes ndersa ne spitalin e Tteoves ne hyrjen per tek blloku kirurgjik ka qene e bllokuar hyrja nga nje veture e Policise.

Dy persona kane humbur jeten ndersa nje i plagosur eshte bilanci i incidentit te sontem qe ka ndodhur disa ore me perpara. Burime jozyrtare te TV Kohes, bejne te dy ditur se dy persona jane qelluar per vdekje dhe nje tjeter eshte plagosur nga nje person i paidentifikuar.
Identiteti i te vdekurve, plagosurve dhe personit qe ka qelluar nuk jane bere te ditur ndersa pritet qe neser Policia te jep hollesira rreth rastit. Mesohet se dy te vdekurit dhe njeri i plagosur jane prej nje familje kurse zenkes i ka paraprire nje mosmarrevshje familjare.

Inicdenti ka ndodhur ne oret e mbremjes ndersa ne spitalin e Teeoves ne hyrjen per tek blloku kirurgjik ka qene e bllokuar nga nje veture e Policise

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *