Home / Lajme / Maqedoni / Kryeministri turk Erdogan arriti në Maqedoni

Kryeministri turk Erdogan arriti në Maqedoni

29 shtator-Dy kryeministrat kanë shëtitur dhe vizituar objektin modern të Aerportit të Shkupit dhe kanë përgëzuar autoritetet e kompanisë koncesionere “TAV” për investimin e bërë.

ryeministri turk Rexhep Taip Erdogan mbërriti sot në Shkup, i pritur me nderimet më të larta shtetërore në Aeroportin “Leka i Madh”.

Erdogan u prit nga delegacioni i lartë qeveritar i udhëhequr nga homologu Nikolla Gruevski.

Dy kryeministrat kanë shëtitur dhe vizituar objektin modern të Aerportit të Shkupit dhe kanë përgëzuar autoritetet e kompanisë koncesionere “TAV” për investimin e bërë.

Sipas agjendës, takimi po vijon në Qeveri, ku po zhvillohet takimi kokë më kokë midis dy kryeministrave dhe delegacioneve të larta qeveritare

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *