Home / Lajme / Botë / Në një restorant në Arabi jepen gjoba për ata që nuk e përfundojnë ushqimin

Në një restorant në Arabi jepen gjoba për ata që nuk e përfundojnë ushqimin

20 shtator-Kështu, një restorant në Damman i gjobit të gjithë klientët e vet, nëse nuk e përfundojnë të gjithë ushqimin. Sa më shumë ushqim që ata të lënë në pjatë, aq më shumë ata do të paguajnë një gjobë, përveç faturës së ushqimit

Shpesh njerëzve u ndodh që kur shkojnë për një drekë apo darkë në restorant, të mos e përfundojnë të gjithë ushqimin, për shkak se kanë porositur shumë apo nuk kanë oreks.

Por, nëse kjo gjë është normale në gjithë botën, në një restorant në Arabinë Saudite gjobitesh.

Kështu, një restorant në Damman i gjobit të gjithë klientët e vet, nëse nuk e përfundojnë të gjithë ushqimin. Sa më shumë ushqim që ata të lënë në pjatë, aq më shumë ata do të paguajnë një gjobë, përveç faturës së ushqimit.

Fahad Al Anezi, pronari i restorantit, është shprehur se gjobat janë të domosdoshme, pasi “ka shumë klientë të cilët bëjnë porosi të ekzagjeruara për t’i impresionuar njerëzit përreth dhe për të treguar prestigjin e tyre social”.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *