Home / Lajme / Maqedoni / Nesër tërësisht i bllokuar komunikacioni në vendkalimet kufitare greke

Nesër tërësisht i bllokuar komunikacioni në vendkalimet kufitare greke

11 shtator-Nesër tërësisht i bllokuar komunikacioni në vendkalimet kufitare greke, në Bogorodicë do të lëshohen automjetet në intervale të caktuara kohore

Në tre vendkalimet kufitare në kufirin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nga pala greke e kufirit, prej nesër prej orës 07:00 e deri të mërkurën në mëngjes për shkak të grevës 48-orëshe të nëpunësve doganorë grekë, do të bllokohet tërësisht komunikacioni për të gjitha automjetet transportuese motoristike.

MPB-ja sot kumtoi se në bazë të njoftimit të marrë, respektivisht paralajmërimit nga pala greke, në vendkalimin kufitar Bogorodicë, respektivisht Evzoni, do të ketë ngecje të caktuar në zhvillimin e komunikacionit edhe për automjetet për udhëtarë, më saktë ato të lëshohen në intervale të caktuara kohore

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *