Home / Lajme / Maqedoni / Pas ndërprerjes në Prilep, Renova me pika zyrtare, 11 Tetori para dënimit

Pas ndërprerjes në Prilep, Renova me pika zyrtare, 11 Tetori para dënimit

27 shtator-Në ndeshjen e së shtunës të luajtur në Prilep, në minutën e 82-të gjatë rezultatit 0:1, persona zyrtarë dhe jozyrtarë kanë kryer sulm fizik mbi gjykatësin e parë ndihmës Marjan Kirovski për shkak të gjoja referimit të paarsyeshëm të ofsajdit. Për këtë shkak, gjykatësi kryesor Aleksandar Stavrev vendosi se nuk ka kushte për vazhdimin e ndeshjes dhe e ndërpreu. Edhe pas ndërperjes sulmet mbi gjykatësit kanë vazhduar gjatë hyrjes së tyre në zhveshtore.

Komisari për ndeshje i Federatës fudbollistike të Maqedonisë sot mori vendim që ndeshjen e ndërprerë të xhiros së 8-të të Ligës së parë të Maqedonisë mes 11 Tetorit dhe Renovës ta regjistrojë me rezultat zyrtar 3:0 për Renovën.

Klubi fudbollistik 11 tetori është dërguar te komisari disiplinor për arsye të shkaktimit të ndërprerjes së ndeshjes së lartëpërmendur.

Në ndeshjen e së shtunës të luajtur në Prilep, në minutën e 82-të gjatë rezultatit 0:1, persona zyrtarë dhe jozyrtarë kanë kryer sulm fizik mbi gjykatësin e parë ndihmës Marjan Kirovski për shkak të gjoja referimit të paarsyeshëm të ofsajdit. Për këtë shkak, gjykatësi kryesor Aleksandar Stavrev vendosi se nuk ka kushte për vazhdimin e ndeshjes dhe e ndërpreu. Edhe pas ndërperjes sulmet mbi gjykatësit kanë vazhduar gjatë hyrjes së tyre në zhveshtore.

Terreni i 11 Tetorit u suspendua, ndërsa për kohëzgjatjen e suspendimit do të vendoset në mënyrë shtesë

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *