Home / Lajme / Botë / Rudina Xhunga fejohet me diplomatin Dritan Hila

Rudina Xhunga fejohet me diplomatin Dritan Hila

20 shtator-Mësohet se Rudina ka kryer të dielën ritet e ceremonisë së fejesës, ndërsa për momentin nuk ka pranuar që të flasë për këtë ngjarje. Kolegë të saj të punës, sot janë ndjerë mëse të kënaqur për llokumet që ka shpërndarë Xhunga në kompaninë mediatike, por e kanë uruar për një tjetër sihariq.

Gazetarja e njohur në Shqipëri, Rudina Xhunga ja bën ‘bam’, është fejuar dhe martuar. Sipas të përditshmes “Panorama”, drejtuesja e emisionit “Shqip” në Top Channel 39 vjeç është fejuar me Dritan Hilën 45 vjeç, ish-punonjës në Ministrinë e Jashtme dhe së fundmi analist në disa televizione dhe të përditshme.

Mësohet se Rudina ka kryer të dielën ritet e ceremonisë së fejesës, ndërsa për momentin nuk ka pranuar që të flasë për këtë ngjarje. Kolegë të saj të punës, sot janë ndjerë mëse të kënaqur për llokumet që ka shpërndarë Xhunga në kompaninë mediatike, por e kanë uruar për një tjetër sihariq.

Rudina eshte martuar zyrtarisht. Mesohet se celebrimi është kryer në njësinë bashkiake nr 5 në Tiranë, ku dhe Xhunga banon. Sa për dasmën, Xhunga duke qeshur ka pohuar se do e bëjë pak më von

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *