Home / Lajme / Maqedoni / Tërmet në Shkup

Tërmet në Shkup

26 shtator-Observatoriumi sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup komunikoi se epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin epiqendror të Shkupit.

Tërmet me intensitet prej katër ballëve sipas Shkallës evropiane makrosizmike – 1998, pasdite në orën 15:04 minuta është ndjerë në Shkup.

Observatoriumi sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup komunikoi se epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin epiqendror të Shkupit.

Tërmet me intensitet prej 4 deri 5 ballëve sipas Shkallës evropiane makrosizmike – 1998, është ndjerë edhe të shtunën në rrethinën e Velesit dhe në Shkup. Epiqendra ishte 50 kilometra në juglindje të Shkupit

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *