Home / Lajme / Maqedoni / Tërmet në Veles, Shkup Tetovë e Kumanovë

Tërmet në Veles, Shkup Tetovë e Kumanovë

24 shtator-Sipas Observatorit sizmologjik pranë Fakultit matematiko natyror në Shkup epiqendra e tërmetit ishte 50 kilometra në juglindje Shkupit.

Një tërmet prej 5 ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane ka goditur sot Velesin. Tërmeti ka ndodhur në orën 10 e 39 minuta ndërsa është ndjerë edhe në Shkup Tetovë dhe Kumanovë, me intensitet 4, respektivisht 3 ballë, sipas Shkallës makrosizmike evropiane

Sipas Observatorit sizmologjik pranë Fakultit matematiko natyror në Shkup epiqendra e tërmetit ishte 50 kilometra në juglindje Shkupit.

Tërmeti ka shkaktuar dridhje vertikale.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *