Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi: Qeveria po zbaton politikë një-nacionale dhe diskriminuese

Thaçi: Qeveria po zbaton politikë një-nacionale dhe diskriminuese

19 shtato-Në takim u bisedua për situatën aktuale politike, ku Kryetari i PDSH-së informoi z. Hovit për zhvillimet politike në vend, politikën një-nacionale që zbaton qeveria e Maqedonisë, diskriminimin gjithë e më të shprehur si dhe çështje të tjera që paraqesin shqetësim të dyanshëm

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z. Menduh Thaçi sot në Shkup realizoi takim me Raportuesin e ri për Maqedoninë në Parlamentin Evropian z. Riçard Hovit.

Në takim u bisedua për situatën aktuale politike, ku Kryetari i PDSH-së informoi z. Hovit për zhvillimet politike në vend, politikën një-nacionale që zbaton qeveria e Maqedonisë, diskriminimin gjithë e më të shprehur si dhe çështje të tjera që paraqesin shqetësim të dyanshëm.

Takimi me z. Hovit u realizua në prag të publikimit të Raportit të KE-së për Maqedoninë

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *