Home / Lajme / Maqedoni / Vrajse e dyfishtë në Reçicë të Madhe

Vrajse e dyfishtë në Reçicë të Madhe

30 shtator-Vrasja ka ndodhur rreth orës 20.50 kur, A.Rexhepi në mënyrë të dhunshme ka hyrë në shtëpinë e dy vëllezërve Qani dhe Abdilxhemil I dhe menjëherë ka shkrepur pistoletën mbi trupat e tyre, duke i lënë të vrarë. Nga të shtënat e armëve është plagosur edhe nipi i tyre Z.S nga Reçica e Vogël.

Dy persona janë vrarë për shkak të një zënke familjare për një vajzë të ikur, bëjnë të ditur burime policore.

Dashuria e ndaluar ka qenë motivi kryesor për vrasjen e dyfishtë që ka ndodhur mbrëmë në fshatin Reçicë e Madhe në Tetovë.

Kjo u konfirmua për Tv kohen nga burime pranë Sekretariatit të Punëve të Brendshme (SPB) në Tetovë.

Vrasësi që kreu vrasjen e dyfishtë A. Rexhepi në stacionin policor të Tetovës ka pranuar se motivi i vrasjes ka qenë problemi i lidhjes së vajzës së tij me djalin e dy të vrarëve, Qani dhe Abdulxhemil i nga Reçica e Madhe.

Vrasja ka ndodhur rreth orës 20.50 kur, A.Rexhepi në mënyrë të dhunshme ka hyrë në shtëpinë e dy vëllezërve Qani dhe Abdilxhemil I dhe menjëherë ka shkrepur pistoletën mbi trupat e tyre, duke i lënë të vrarë. Nga të shtënat e armëve është plagosur edhe nipi i tyre Z.S nga Reçica e Vogël.

SPB në Tetovë theksoi se në mënyrë plotësuese do të vërtetojë motivet e kësaj vrasje të dyfishtë.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *