Home / Lajme / Maqedoni / Zgjidhja e emrit, jo larg

Zgjidhja e emrit, jo larg

23 shtator-“Unë nuk mendoj që me një vizitë apo me vizitat që bahen brenda ditës të presim ndonjë zgjidhje apo kompromis, por në të gjitha vizitat që bahen në Bruksel dhe Nju-Jork, njëra nga temat është edhe çështja e zgjidhjes së emrit dhe shpresoj që në një të ardhme jo të largët të ketë një kompromis për një çështje kaq të rëndësishme jo veç për ne por edhe për rajonin në përgjithësi”, tha Ahmeti

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, shpreson se në një të ardhme jo të largët do të zgjidhet çështja e emrit.

“Unë nuk mendoj që me një vizitë apo me vizitat që bahen brenda ditës të presim ndonjë zgjidhje apo kompromis, por në të gjitha vizitat që bahen në Bruksel dhe Nju-Jork, njëra nga temat është edhe çështja e zgjidhjes së emrit dhe shpresoj që në një të ardhme jo të largët të ketë një kompromis për një çështje kaq të rëndësishme jo veç për ne por edhe për rajonin në përgjithësi”, tha Ahmeti.

Kreu i BDI-së, këto komente i bëri të premten në Tetovë, pas një takimi me kryetarin e nderit të Shoqatës “Josif Bageri”, Branko Manojllovski. (U.H.)

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *