Home / Lajme / Maqedoni / 5 vjet pa Isa Likën komandant Iliri

5 vjet pa Isa Likën komandant Iliri

18 tetor-ora: 17.00 Homazh (te Kompleksi Memorial pranë Harabati Teqesë në Tetovë

Të nderuar qytetarë shqiptarë, me rastin e Shënimit të pesë vjetorit të rënies së DëshmoritIsa Lika – Komandant “Iliri”

Më 19.10.2011 (e mërkurë),
do të zhvillohen këto aktivitete:

ora: 17.00 Homazh (te Kompleksi Memorial pranë Harabati Teqesë në Tetovë)

ora: 17.30 Ekspozitë e fotografive të Isa Lika – Komandant “Iliri” (Qendra e Kulturës – Tetovë)

ora: 18.00 Akademi Përkujtimore (Qendra e Kulturës – Tetovë)

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *