Home / Sport / Besnik Hasi në krye të Shqipërisë?

Besnik Hasi në krye të Shqipërisë?

Në fundjavë pritet nënshkrimi i kontratës mes Hasit dhe Dukës. Kështu, Besnik Hasi, bëhet shqiptari i parë nga Kosova që merr drejtimin e stolit të kombëtares.

Është arritur akordi mes Presidentit të FSHF-së dhe Besnik Hasit përsa i përket stolit kuq e zi.

Gjakovari, ish- zv.tanjer dhe lojtar i Anderlechtit në Belgjikë, është përfolur shumë kohët e fundit si pasardhës i Kuzhe-së por tashmë cdo gjë është zyrtare.

Në fundjavë pritet nënshkrimi i kontratës mes Hasit dhe Dukës. Kështu, Besnik Hasi, bëhet shqiptari i parë nga Kosova që merr drejtimin e stolit të kombëtares.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *