Home / Sport / Bogovinasi Xhemajli një pjesëlojë në humbjen ndaj Katanisë

Bogovinasi Xhemajli një pjesëlojë në humbjen ndaj Katanisë

Shqiptari nga Bogovina e Tetovës që militon te Napoli, Blerim Xhemajli ka luajtur 45 minuta në humbjen e skuadrës së tij ndaj Katanisë.

Napoli të shtunën ka humbur në transfertë sfidën ndaj Katanisë prej 2:1, në kuadër të xhiros së nëntë në Seria A.

Xhemajli, i cili gjatë kësaj verë kaloi tek napolitanët nga Parma, në përballje me Kataninë është futur në lojë në minutën 45 duke zëvendësuar G. Maskara.

Pavarësisht humbjes, ai ka treguar formë të mirë në këtë takim. Markese (25’) dhe Bergesio (48’), kanë shënuar golat për ekipin vendëse, kurse golin e vetëm për mysafirët e ka realizuar Kavani qysh në minutën e parë.

Napoli pas kësaj humbje mbetet në pozitën e pestë me 14 pikë, aq sa ka edhe Katania një pozitë më poshtë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *