Home / Sport / Siti shkatron Junajtedin 6:1

Siti shkatron Junajtedin 6:1

Futbollistët e Sitit, në këtë përballje të rëndësishme treguan lojë të përkryer dhe se gjatë tërë lojës kanë qenë më të mirë përball “djajve të kuq”, të cilët dëshpëruan me lojën e tyre të dobët.

Skuadra e Roberto Mançinit ka fituar derbin ndaj rivalit lokal, skuadrës së Aleks Fergusonit prej 6:1, të dielën në kuadër të Premier Ligës.

Futbollistët e Sitit, në këtë përballje të rëndësishme treguan lojë të përkryer dhe se gjatë tërë lojës kanë qenë më të mirë përball “djajve të kuq”, të cilët dëshpëruan me lojën e tyre të dobët.

Italiani Mario Balotelli shënoi dy gola (22’, 60’). Edhe Edin Xheko shënoi dy gola (90’, 90+3), kurse nga një gol e realizuan Aguero (69’) dhe Silva (90+1).

Pasanikët e Sitit forcojnë kreun e tabelës me 25 pikë të tubuar, pesë më shumë se Junajtedi (20).

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *