Home / Sport / “Topi i Artë”, pretendojnë nëntë futbollistë të Barcelonës

“Topi i Artë”, pretendojnë nëntë futbollistë të Barcelonës

Barcelona do të ketë nëntë lojtarë në listën e 50 lojtarëve të nominuar për shpërblimin më të madh të vitit për një futbollist, Topin e Artë.

Lionel Messi, Andres Iniesto, Xavi, Cesc Fabregas, Gerard Pique, Carles Puyol, David Villa, Daniel Alvec dhe Eric Abidal janë të gjithë pretendentë për “Topin e Artë”. Mediat spanjolle kanë zbuluar faktin se ekipi i Barcelonës përfaqësohet me nëntë lojtarë në listën e 50 futbollistëve të përzgjedhur për të garuar në këtë çmim. Një përzgjedhje e tillë tregon shumë çka për këtë ekip që padyshim i ka bërë fansat e vet por në tërësi ata të futbollit të shijojnë spektaklin

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *