Home / Lajme / Maqedoni / Vdes Asllan Selmani

Vdes Asllan Selmani

4 tetor-Pas një sëmundje, dje rreth orës 17:00 ka ndërruar jetë Asllan Selmani.

Pas një sëmundje, dje rreth orës 17:00 ka ndërruar jetë Asllan Selmani.
Selmani ka qenë profesor i pensionuar në Fakultetin matematiko-natyror – Ipër gjeografi, ish-deputet në 3 mandate, si dhe ministër i mëparshëm i Shkencës në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në ora 12:30 në varrezat në Hasan Beg të Shkupit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *