Home / Lajme / Maqedoni / Zbulohen 10 kg marihuanë në Tetovë

Zbulohen 10 kg marihuanë në Tetovë

20 tetor-Policia ka prangosur pronarin B.Xh dhe djemtë e tij I.Xh, 40 vjeç dhe H.Xh, 37 vjeç, të cilët janë mbajtur në stacionin policor në Tetovë. Ndaj pronarit dhe njërit prej djemëve janë ngritur kallëzime penale për prodhim të paligjshëm dhe nxjerrje në treg të lëndëve narkotike. Gjithashtu gjatë kontrollit policia ka gjetur materie të panjohura bimore dhe marihuan

Policia e Tetovës ka zbuluar mbi 10 kilogram lëndë narkotike marihuanë të mbjellur në tokën e e pronarit 63 vjeçar, B.Xh nga fshati Pallaticë e Tetovës. “Policë të SPB-së në Tetovë, në koordinim me drejtorinë kundër tregtiësë për drogë të MPB-së, të mërkurën mbrëma kanë kryer kontrolle në shtëpinë dhe në dy stane pronë e 63 vjeçarit B.Xh të locuara në atarin e fshatit Pallaticë. Në veturën e tipit Mercedes me targa të Tetovë, e cila ka qenë e parkuar afër stanit në vendit e quajtur “Uji i ftohtë” pronari i së cilës është B.Xh, saktësisht në bagazhin e veturës, janë gjetur tre thasë me polietilen, në të cilët kanë pasur nga 5 paketime dhe dy thasë prej plastike me materie bimore të panjohur, për të cilët pas analizës është konstatuar se bëhet fjalë për marihuanë e cila peshon 10 kilogram e 655 gram. Krahas kësaj, përreth staneve janë gjetur edhe 21 rrënjë “Kanabis Sedativ”, një pjesë e tyre të mbjellura dhe një pjesë të tyre të çrrënjoësura. Në afësri të stanit të dytë, në vendin “Jasen”, janë gjetur edhe 17 rrënjë të mbjellura të “kanabis sedative”.Në shtëpinë e B.Xh, dhe në hapësirat ndihmëse, janë gjetur edhe katër plumba të kalibrit të ndryshëm dhe katër telefon cellular. Të gjitha janë dokumentuar dhe janë konfiskuar”, njoftoi zwdhwnwsi i Policisw sw Tetovws Marjan Josifovski.Pronari i shtëpisë dhe staneve B. Xh dhe dy djemt etij, I.Xh (40) vjecar dhe H.Xh937) janë arrestuar dhe mbajtur në Sektorin për Punë të Brendëshme në Tetovë.Policia ka prangosur pronarin B.Xh dhe djemtë e tij I.Xh, 40 vjeç dhe H.Xh, 37 vjeç, të cilët janë mbajtur në stacionin policor në Tetovë. Ndaj pronarit dhe njërit prej djemëve janë ngritur kallëzime penale për prodhim të paligjshëm dhe nxjerrje në treg të lëndëve narkotike. Gjithashtu gjatë kontrollit policia ka gjetur materie të panjohura bimore dhe marihuanë

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *