Home / Sport / ‘EL KLASIKO’ E 179 MË 10 DHJETOR NË ORA 22:00

‘EL KLASIKO’ E 179 MË 10 DHJETOR NË ORA 22:00

Me këtë vendim u është dhënë fund të gjitha spekulimeve lidhur me ndeshjen e shumëpritur ndërmjet Realit të Madridit dhe Barcelonës që njihet si një ndër ndeshjet më të mëdha në rruzullin tokësor.

“El Klasiko” e parë e sezonit të sivjetshëm në La Liga ndërmjet Realit të Madridit dhe Barcelonës do të zhvillohet më 10 dhjetor në orën 22:00. Me këtë vendim u është dhënë fund të gjitha spekulimeve lidhur me ndeshjen e shumëpritur ndërmjet Realit të Madridit dhe Barcelonës që njihet si një ndër ndeshjet më të mëdha në rruzullin tokësor. Për shkak interesimit të madh nga kontinenti i Azisë, kishte paralajmërime që kjo ndeshje do të zhvillohet më 11 dhjetor në orën 12:00, megjithatë një gjë e tillë nuk ndodhi. Tani pritet edhe konfirmimi nga ana e Federatës Spanjolle të Futbollit, edhe pse mediat në këtë vend janë më se të sigurtë se ky do të jetë termini i zhvillimit të “El Klasikos” së 179-të.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *