Home / Lajme / Maqedoni / Humbi jetë një foshnjë në aksident

Humbi jetë një foshnjë në aksident

12 nentor-Në aksident është lënduar një fosnjë vajzë e lindur në vitin 2011 në fshatin Bukovik, e cila në rrugë drejt spitalit të qytetit “8 Shtatori” ka ndruar jetë. Në aksident lëndime në trup kanë marrë edhe tre udhëtarë të tjerë të cilët pas marrjes së ndihmës së parë janë lëshuar në kurim shtëpiak.

Një foshnjë ka humbur jetën gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi mbrëmë në rrugën regjionale Shkup-Tetovë, në atarin e fshatit Arnaqi, në Shkup. Në aksident janë lënduar edhe katër persona tjerë, kurse njëri prej tyre është ndalur për shërim në spital.
Sipas informacioneve aksidenti ka ndodhur rreth orës 17, 30, në mes vetyrës Golf, që është drejtuar nga një 23 vjeçar nga fshati Kopanicë e Shkupit, dhe veturë Opel Kalibra e drejtuar nga një 25 vjecar nga Rashca e Shkupit.Në aksident është lënduar një fosnjë vajzë e lindur në vitin 2011 në fshatin Bukovik, e cila në rrugë drejt spitalit të qytetit “8 Shtatori” ka ndruar jetë. Në aksident lëndime në trup kanë marrë edhe tre udhëtarë të tjerë të cilët pas marrjes së ndihmës së parë janë lëshuar në kurim shtëpiak.Hetime në vendngjarje kanë bërë prokurori publik, gjykatësi hetues dhe policia. Me urdhër të gjykatësit hetues trupi I foshnjës është dorëzuar për obduksion.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *