Home / Lajme / Maqedoni / Inaugurohet objekti i ri i komunës në Tearcë

Inaugurohet objekti i ri i komunës në Tearcë

29 nëntor-Me këtë rast kryetari aktual i komunës Isen Asani, është shprehur se tani më objekti i komunës i plotëson kushtet për funskionim normal dhe për të qenë në shërbim të qytetarëve

-Me një ceremoni solemne me rastin e 28 nëntorit, është inaguruar objekti i komunës së Tearcës i cili filloi të ndërtohet që në vitin 2005. Në këtë objekt administrate komunale është transferuar para dy vitesh ndërkohë që këtë vit është përfunduar edhe me lyerjen nga jashtë të objektit. Me këtë rast kryetari aktual i komunës Isen Asani, është shprehur se tani më objekti i komunës i plotëson kushtet për funskionim normal dhe për të qenë në shërbim të qytetarëve.Në këtë ceremoni solemne kanë marrë pjesë kreru i BDI-së Ali Ahmeti ministra, deputet dhe përfaqësues të tjerë të pushteteve lokale.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *