Home / Lajme / Rajon / Në 2012 fundi i Maqedonisë

Në 2012 fundi i Maqedonisë

24 nentor-Ndërsa portali tjetër Knninfo, raporton se në këtë ndeshje është parë edhe një pano e madhe me mbishkrimin: “2012 is not the ende of the world, i’ts the end of Macedonia”.
Ndryshe, flamuri i Maqedonisë është djegur edhe kohë më parë në Prishtinë, pas publikimit të Enciklopedisë maqedonase.

Tifozët e klubit futbollistik Lepenci nga Kaçaniku, “Fikshat” e kanë djegur flamurin e Maqedonisë, gjatë ndeshjes së ditës së djeshme kundër Dritës së Gjilanit. Sipas portalit Indeksonline, reagimi vjen pas thirrjeve fyese dhe raciste të tifozëve maqedonas ndaj shqiptarëve në ndeshjen në Prilep ndërmjet dy kombëtareve, Shqipëri-Maqedoni. Gjatë djegies së flamurit tifozët thërrasin “Shqipëri Etnike”. Ndërsa portali tjetër Knninfo, raporton se në këtë ndeshje është parë edhe një pano e madhe me mbishkrimin: “2012 is not the ende of the world, i’ts the end of Macedonia”.
Ndryshe, flamuri i Maqedonisë është djegur edhe kohë më parë në Prishtinë, pas publikimit të Enciklopedisë maqedonase.

Gjithashtu lexo

Tiranë: Vret bashkëshorten e më pas vetëvritet – (VIDEO)

Një telefonatë e mbërritur paraditen e së dielës në numrin e emergjencave 112, ka lajmëruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *