Home / Lajme / Maqedoni / Në Tetovë hapet Panairi i Librit

Në Tetovë hapet Panairi i Librit

15 nentor-
Panairi i librit organizohet për të dhjetën herë në Tetovë dhe tanimë ka marrë karakterin e një manifestimi tradicional kulturor, duke shtuar në këtë mënyrë edhe interesimin e lexuesit shqiptar në këto treva.

Prej nesër në Tetovë do të hapet Panairi i Librit “Tetova 2011”, ku do të marrin pjesë dhjetëra shtëpi botuese nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe trevat tjera.

Panairi i librit organizohet për të dhjetën herë në Tetovë dhe tanimë ka marrë karakterin e një manifestimi tradicional kulturor, duke shtuar në këtë mënyrë edhe interesimin e lexuesit shqiptar në këto treva.

Edhe në këtë Panair katëditor pritet të marrin pjesë një numër i konsiderueshëm i botuesve shqiptarë nga Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova. Panairi mbahet në ambientet e Qendrës Tregtare “Iliria Center” në Tetovë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *