Home / Sport / Neymar: Barcelona? Jashtëtokësorë. Messi për “Topin e Artë”

Neymar: Barcelona? Jashtëtokësorë. Messi për “Topin e Artë”

Barcelona? Janë jashtokësor. Është ekipi më i mirë në botë”- tha 19 vjecari për revistën “France Football”, ku rikujtoi dhe një herë se ai është lojtar i Santosit, pavarsisht interesimit të Barcelonës apo Realit të Madridit.

Neymar flet me supërlativa për skuadrën katalanase të Barcelonës. “Barcelona? Janë jashtokësor. Është ekipi më i mirë në botë”- tha 19 vjecari për revistën “France Football”, ku rikujtoi dhe një herë se ai është lojtar i Santosit, pavarsisht interesimit të Barcelonës apo Realit të Madridit. “Kam një kontratë me Santosin deri në vitin 2014. Për momentin gjithcka është e qartë, do të qëndroj në Brazil”.
Përsa i përket “Topit të Artë”, talenti i ri shikon si fitues Lionel Messin dhe si “nënkampion” portugezin Cristiano Ronaldon.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *