Home / Sport / Qipro, kundërshtarja e parë e Shqipërisë në eliminatoret për Botërorin 2014

Qipro, kundërshtarja e parë e Shqipërisë në eliminatoret për Botërorin 2014

Janë përcaktuar datat në të cilat do të luajë kombëtarja e Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve të Botërorit 2014.

Ndeshjen e parë kuqezinjtë do ta luajnë para tifozëve të vet kundër Qipros më 7 shtator 2012. Më pas, në 11 shtator do të luhet ndeshja Zvicër-Shqipëri. Më 12 tetor 2012 Shqipëria pret në Tiranë Islandën, ndërsa më 16 tetor e pret Slloveninë. Shqipëria do të udhëtojë në Norvegji më 22 mars 2013 ku do të përballet me skuadrën vendase. Më 7 qershor 2013 do të luhet ndeshja në shtëpi përballë Norvegjisë, ndërsa më 6 shtator 2013 kuqezinjtë i pret udhëtimi në Slloveni. Më 10 shtator 2013 Shqipëria do të udhëtojë në Islandë dhe më pas më 11 tetor e pret Zvicrën në Tiranë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *