Home / Lajme / Rajon / Redon Makashi fitues në “Kënga Magjike 2011”

Redon Makashi fitues në “Kënga Magjike 2011”

20 nentor- Pirro Çako dhe Vedat Ademi kanë zënë vendin e dytë, ndërsa Besa Kokëdhima u rendit e treta

Ka përfunduar finalja e madhe e “Këngës Magjike 2011”. Redon Makashi & Arb me këngën “Më lër te fle” kanë fituar çmimin kryesor të edicionit të sivjetmë të këtij festivali. Pirro Çako dhe Vedat Ademi kanë zënë vendin e dytë, ndërsa Besa Kokëdhima u rendit e treta.

Më poshtë ju sjellim listën e plotë të fituesve:

Kontributi në Kënga Magjike 2011: Alberie Hadërgjonaj – Vetëm ty

Best Performanc: Rezarta Shkurta – Teë jesh e mirë s’mjafton

Best Balad: Devis Xherahu -Akoma s’e besoj

Best Ft: Ronela Hajati & Visari – Neles

Çmimi Televiziv: Era Rusi – Një Lamtumirë

Çmimi Diskografik: Rozana Radi dhe Mc Kresha – Jabadabadu

Magjia e parë: Adelina Tahiri- Mos u kthe

Çmimi i Internetit: Noizy – Shooting Star

Çmimi Best Dance: Ermal Mamaqi – Vetëm beso

Çmimi: Best Hip Hop Big Basta & Angelo- Si Melodi

Çmimi Çesk Zadeja: Jonida Maliqi -Thesar pa emër

Çmimi i Interpretimit: Greta Koci- Pyes veten

Kënga Hit: Dr. Flori -S’ma ndjen

Çmimi i Kritikës: Besa Kokdhima – Botën do ndryshoja

Çmimi Best Lyrics: Rosela Gjylbegu – Sikur të isha ti

Çmimi Best Vokal: Kejsi Tola – Më jeto

Çmimi Kantautori: Redon Makashi & Arb – Më lër të fle

Çmimi i Pruduksionit: Leonora Jakupi – Këngë e pa kënduar

Çmimi AMC: Olta Boka – Anna

Çmimi Tendencë: Eranda Libohova & Aldo – Pa Problem

Çmimi Kënga Stil: Pirro Çako & Vedat – Bujë vetëm bujë.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *