Home / Sport / Rruga emërtohet në Iker Casillas

Rruga emërtohet në Iker Casillas

Një rrugë e qytetit spanjoll Mostole që nga sot do ta mbajë emrin e portierit spanjoll Iker Casillas.

Lajmin e konfrimoi Këshilli i këtij Qyteti, të cilët zyrtarizuan këtë gjë.

”Duke u bazuar në vlerat njerëzore të tij, krenarinë e të qenit lojtari spanjollë me më së shumti paraqitje ndërkombëtare, si dhe faktin se është portieri më i mirë në botë, ne vendosëm të ndërrojmë emrin e rrugës, për të zëvëndësuar me emrin e Iker Casillasit” është shprehur Esteban Parro, kryetar i bashkisë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *