Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi takoi ambasadorin turk

Thaçi takoi ambasadorin turk

24 nëntor-Dy bashkëbiseduesit u dakorduan që Kryetari i PDSH-së z. Menduh Thaçi së shpejti të realizojë vizitë zyrtare në Republikën e Turqisë.

Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi në selinë qendrore të partisë priti Ambasadorin e Turqisë në vend, ekselencën e tij Gürol Sökmensüer.Në qendër të bisedës ishin tema aktuale politike, zhvillimet në vend dhe tema të tjera me karakter politik.
Ambasadori Sökmensüer u njoftua me qëndrimet politike të PDSH-së, përgëzoi Kryetarin e PDSH-së për qasjen konstruktive të partisë lidhur me zhvillimin e proceseve në vend e sidomos me çështjen e integrimit të vendit.
Dy bashkëbiseduesit u dakorduan që Kryetari i PDSH-së z. Menduh Thaçi së shpejti të realizojë vizitë zyrtare në Republikën e Turqisë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *