Home / Sport / Arsenal përgatitet për ‘Revolucionin’ gjerman

Arsenal përgatitet për ‘Revolucionin’ gjerman

Sulmuesi i Koln do të ishte zëvëndësuesi ideal i hollandezit Robin Van Persie ndërsa Gotze është një mesfushor i avancuar me një të ardhme të sigurtë përpara.

Sipas “Daily Mirror”, Arsenal do të përjetojë në janar një mini revolucion. Merkatoja verore e Topçinjëve nuk e ka bindur teknikun Arsene Wenger dhe duket se është gati të bëjë shumë ndryshime në skuadër.

Arshavin dhe Chamack duken se janë me valixhet gati, ndërsa blerjet e para që kërkon tranjeri francez i Arsenal, janë dy yjet e Bundesligës: Lukas Podolski dhe Mario Gotze janë dy ëndrrat e Arsene Wenger.

Sulmuesi i Koln do të ishte zëvëndësuesi ideal i hollandezit Robin Van Persie ndërsa Gotze është një mesfushor i avancuar me një të ardhme të sigurtë përpara.

E vetmja pengesë e Arsenal është interesimi i klubeve të tjera europiane për dy gjermanët.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *